Oxhamns skola 6-9


Adress

Parentesen 4 
68600 JAKOBSTAD

Huom! uusi osoite, postilaatikko Rådmannin puolella  verstasrakennuksen seinässä.



 


Oxhamns skola är en skola med elever i åk 6 - 9 inom den grundläggande utbildningen. I varje årskurs finns också en språkbadsklasser med svenska elever i finskt språkbad. 

 


Koulun yhteystiedot

Parentesen 4 (se karta)
68600 JAKOBSTAD

OBS! Postlådan på väggen vid Rådmans verkstadsbyggnad

 

Rektor Peter Lindqvist
Tel. 044 785 1419
E-post: peter.lindqvist@edu.jakobstad.fi

 

Biträdande rektor Malin Höglund- Snellman
Tel. 044 785 1446
E-post: malin.hoglund-snellman@edu.jakobstad.fi

 

Skolsekreterare Maria Fors
Tel. 044 785 1471
E-post: maria.fors@edu.jakobstad.fi
Kanslitid: må - fre 08 - 16

 

Studiehandledare Anette Nyman
Tel. 044 356 5697
E-post: anette.nyman@edu.jakobstad.fi

 

Studiehandledare Joanna Norrgård
Tel. 044 785 1275
E-post: joanna.norrgard@edu.jakobstad.fi

 

Kurator Camilla Lasén
Tel. 050 325 9141
E-post: camilla.lasen@edu.jakobstad.fi

 

Skolhälsovårdare Britt-Marie Strandvall
Tel. 06 786 1235 (telefonrådgivn. må - fre kl. 08.00 - 09.00 och 14.00 - 15.00)
E-post: britt-marie.strandvall@jakobstad.fi

 

Skolhälsovårdare Annie Nynäs
Tel. 06 786 1235 (telefonrådgivn. må - fre kl. 08.00 - 09.00 och 14.00 - 15.00)
E-post: annie.nynas@jakobstad.fi

 

Skolhälsovårdare Emily Westersund
Tel. 06 786 1235 (telefonrådgivn. må - fre kl. 08.00 - 09.00 och 14.00 - 15.00)
E-post: emily.westersund@jakobstad.fi

 

Tel. 06 786 3445 (personalrum Rådmans fastighet)
Tel. 06 785 3288 (personalrum volymelementen)

 

E-post: oxhamns.skola@edu.jakobstad.fi

 

 



 


  

 

Widgetalue (Sisältö)
Widgetalue (Alhaalla)