Sivistys

Etelänummen koulu 6-9

Etelänummen koulu on Pietarsaaren kaupungissa toimiva peruskoulu 6.-9. vuosiluokkien oppilaille. Kaupungin keskustassa sijaitsevassa koulussa opiskelee reilu kolmesataa nuorta. Suomenkielistä perusopetusta antavaan yläkouluun oppilaat tulevat Pietarsaaren kaupungista sekä Pedersören, Uusikaarlepyyn ja Luodon kunnista.

 

Yhteystiedot

Runeberginkatu 2 (kts. kartta)
68600 PIETARSAARI 
Puh. 06 786 3367

Rehtori Kim Pitkäkangas
S-posti: kim.pitkakangas@edu.pietarsaari.fi
Puh. 044 785 1467, 06 786 3467

Apulaisrehtori Jari Lappalainen
S-posti: jari.lappalainen@edu.pietarsaari.fi
Puh. 044 785 1386

Koulusihteeri Annukka Lahti, sijainen
S-posti: annukka.lahti@edu.pietarsaari.fi
Puh. 06 786 3367

Opinto-ohjaaja Pekka Juanto
S-posti: pekka.juanto@edu.pietarsaari.fi
Puh. 044 785 1298

Terveydenhoitaja Jaana Lundqvist
S-posti: jaana.lundqvist@pietarsaari.fi
Puh. 044 520 1383
paikalla 4 päivää viikossa

Terveydenhoitaja Anu Sipinen
Puh. 044 520 1384
1 päivä viikossa

Koulukuraattori Sari Kalliosaari, sijainen
S-posti: sari.kalliosaari@edu.pietarsaari.fi
Puh. 050 516 3540

Perheohjaaja Marjo Sumell
S-posti: marjo.sumell@edu.pietarsaari.fi
Puh. 044 085 6412

Opettajanhuone puh. 044 785 1331
Kuljetusvastaava puh. 044 785 1337
Luokanvalvoja luokat 6-7 puh. 044 785 1290
Kanslia 06 786 3367
Keittiö 06 786 2986

 

S-posti: etelanummen.koulu@pietarsaari.fi


154

wilma starsoft13Instagram

 

Widgetalue (Sisältö)
Widgetalue (Alhaalla)